معرفی آلن کی

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶
۱ دقیقه مطالعه

من خواننده دائمی هکرنیوز هستم. تقریبا یکسال و نیم پیش آلن کی یکی از مشهورترین دانشمندان کامپیوتر در قید حیات در یک صفحه «هرچی می‌خواهی بپرس» به سوالات خوانندگان جواب داد.

آلن کی از افراد موثر در شکل‌گیری نرم‌افزارها و کامپیوترهای امروزی است. از او به عنوان خالق برنامه‌نویسی شیئ‌گرا و همچنین محیط‌های گرافیکی یاد می‌شود. یکی از اساطیری‌ترین مجموعه‌های تحقیقات کامپیوتری مرکزی بود به نام PARC. آلن ده سال را در این مرکز سپری کرده است و بسیاری از قطعاتی که امروز برای ما تداعی‌کننده‌ی یک کامپیوتر هستند در این مرکز اختراع شده‌اند. از جمله رابط‌گرافیکی (GUI)، اترنت، پرینتر لیزری. زبان برنامه‌نویسی Smalltalk به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی شیئ‌گرا هم در این مرکز توسط آلن کی و همکارانش اختراع شد.

با این مقدمه قصدم معرفی لینکی است که آن در آن به پاسخ‌های بسیاری از خوانندگان جواب داده است. این صفحه بسیار خواندنی است. هم نگاهی است به تاریخچه‌ی علم کامپیوتر و شاید هم کمکی باشد به بهتر دیدن آینده.

سورس

دیدگاه‌ها

shakiba   ۲۶ دی ۱۳۹۶ 5a5e1f1445c4ff0800bb9ba7

سلام. بهتر بود این عنوان رو داشتی: درباره آلن کی یکی از … نه پرسش و پاسخی با آلن کی چون خواننده به این فکر می کته که قراره مصاحبه ای رو بخونه اما با یک لینک مواجه میشه UX رو بهتر کن :)

  پاسخ
وبلاگ‌صاحاب   ۲۶ دی ۱۳۹۶ 5a5e21ffe0fafd2cc52b949a

چون خواننده به این فکر می کته که قراره مصاحبه ای رو بخونه

درست می‌گی! البته به هیچ عنوان به ذهنم خطور نکرد کسی ممکنه فکر کنه من با آلن کی مصاحبه کرده باشم :)

  پاسخ